Magyar Geotechnikai Egyesület

A Magyar Geotechnikai Egyesület 2012-ben alakult, mint az ISSMGE (International Society for Soil Mechanics and Geotechnical Engineering) hivatalos magyarországi tagszervezete. Korábban ezt a szerepet az MTA keretein belül működő ISSMGE Magyar Nemzeti Bizottság látta el, azonban az akadémián a működés feltételeit egyre nehezebb volt biztosítani, ezért alakult át egyesületté. A korábbi célokkal megegyezően elsősorban a tudományos életre összpontosítunk, azonban az ISSMGE technikai biztosságain (TC) keresztül páratlan lehetőség nyílik a szakmai életben történő részvételre is. A legtöbb európai szabvány, műszaki előírás készítésében a TC-k aktívan részt vesznek. A szabványalkotáson felül a TC-k 4 évente rendeznek tematikus konferenciákat, aminek mindig rendkívül magas a szakmai színvonala. Mindemellett kétévente kerül megrendezésre európai, illetve világkonferencia, valamint a 35 éven aluliaknak évente van lehetőségük az európai konferencián részt venni. Ezeken a fiatal, hangulatukban is sokkal kötetlenebb konferenciákon nagyszerű ismerettségekre lehet szert tenni. Konferencia részvételre az ISSMGE alapítványánál lehet pályázni rendszeresen, de aki egy TC munkájába aktívan be tud kapcsolódni, annak az Egyesület is szívesen nyújt támogatást.

Az Egyesület elkötelezett a Magyar Mérnöki Kamara Geotechnikai Tagozatával együttműködésben szakmai segédanyagok kiadásában is. Korábbi kiadványaink elérhetőek a Tagozat honlapján (https://geotechnikaitagozat.hu/dokumentumok/).

Fúró

Elnökség

Széchy Károly Emlékkonferencia

A Magyar Geotechnikai Egyesület, a Magyar Tudományos Akadémia Műszaki Tudományok Osztálya és a Magyar Mérnöki Kamara Geotechnikai Tagozata a szakmai intézményekkel együttműködve évente megrendezi a magyar geotechnikai szakma legrangosabb rendezvényét, a Széchy Károly Emlékülést, amelyet rendszerint a Magyar Tudományos Akadémia Nagytermében tartanak, és amelyet geotechnikai gálavacsora követ. Az ülésen kerül átadásra a Széchy Károly emlékdíj, mely a szakma életműdíjának tekinthető.

Széchy Károly Emlékdíj kitüntetettjei: