Tisztelt Tagtársunk!

Kedves Kolléga!

Az Egyesület elnökségének mandátuma 2019 június 23-án lejár, így az alapszabály értelmében jövőre tisztújító közgyűlés összehívása szükséges. Az egyszerű és gördülékeny lebonyolítás érdekében az Elnökség úgy határozott, hogy a tisztújító közgyűlést az év elején esedékes éves közgyűlés alkalmával fogja megtartani, 2019. január 9-én. A pontos időpontot később fogjuk kihirdetni.

A választás lebonyolítására az Elnökség Czap Zoltánt kérte fel, ő a Jelölő Bizottság Elnökeként 2019. január 7-ig várja a tagság javaslatait az elnök, alelnök és titkár személyére. Jelölni az Egyesület bármely természetes személy rendes tagját lehet, a jelöléseket az Egyesület e-mail címén (Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.) lehet megtenni. A határidő lejártát követően további jelölésre már nem lesz lehetőség.

Tisztelettel,

Dr. Mahler András

Elnök

Dr. Koch Edina

Alelnök

Huszák Tamás

Titkár/Secretary

Kedves Tagtársak!

A Magyar Geotechnikai Egyesület november 21-én, szerdán 16:00 órától tudományos előadást szervez, melynek fő témája a 2011-es földrengést követően megsérült fukushimai reaktorépület helyreállítási kérdései.

Helyszín: BME „K” épület mfsz.21. – Kézdi Terem (1111 Bp. Műegyetem rkp. 3.)

Előadó: Prof. Ikuo Towhata

Előadás címe: Activities to solve the nuclear accident problems at Fukushima No.1 Power Station durint the 2011 earthquake and tsunami disaster.

Az előadásra minden tagunkat szeretettel meghívjuk!

A részvétel ingyenes.

Tisztelt Kollégák!

2019-ben Törökországban kerül megrendezésre az Európai Fiatal Geotechnikus Konferencia (EYGEC), ami az ISSMGE kifejezetten fiatal kutató számára rendezett konferenciája, ahol a nemzetközi megjelenés mellett remek lehetőség nyílik a kapcsolatok építésére más fiatal európai kutatókkal.

Az idei konferncia különlegessége, hogy vele egy időben kerül megrendezésre az első Meditarrán Fiatal Geotechnikus Konferencia is.

A konferenciára az Egyesület két fiatalt jelölhet, akik kedvezményesen vehetnek részt a programon. A jelentkezni 2018. november 30-ig lehet egy egy oldalas absztrakt elküldésével az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címre.

Bővebb információ a konfernciáról: http://eygec2019.org

Tisztelt Kollégák!

Gyan N. Pande a Swansea Egyetem professzora 2018 június 13-án 13 órai kezdettel

Particle/pore size distribution & microstructure of saturation – key elements for rational description of mechanical behaviour of unsaturated soils

címmel tart előadást a

BME Geotechnika és Mérnökgeológia Tanszék Papp Ferenc termében

(1111 Budapest, Műegyetem rkp. 3. K épület I. emelet 36.)

A témával kapcsolatos cikk innen tölthető le.

A részvétel ingyenes, regisztráció nem szükséges.

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy 2018 április 6-án méltósággal viselt  betegség után 86 évesen elhunyt

Müller Miklós

számos mélyépítő mérnök generáció példaképe, gyakorló tervező és oktató tudós.

Búcsúztatására 2018 május 5-én 16 órakor kerül sor a Budahegyvidéki Evangélikus Templomban

(1123 Budapest, Kékgolyó utca 17.).

cid:image001.jpg@01D21F05.8F1AEE10

ISSMGE News & Information Circular

April 2018

cid:image001.jpg@01D21F05.8F1AEE10

ISSMGE News & Information Circular

March 2018

Kedves Kollégák!

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy 2018 január 16-án türelemmel viselt hosszú betegség után elhunyt

Farkas József

építőmérnök-generációk tanítómestere, iskolateremtő tudós.

Búcsúztatására 2018 február 7-én 13 órakor kerül sor a Farkasréti Temető Hóvirág utca ravatalozójában.

Farkas József Professzort a Budapesti és Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem saját halottjának tekinti.