Meghívó Közgyűlésre – 2019. január 9.

Tisztelt Tagtársunk!

Kedves Kolléga!

Ezennel meghívjuk a Magyar Geotechnikai Egyesület soron következő Közgyűlésére, melyre

2019. január 9-én

14 órakor

(szerdán) kerül sor a

BME Geotechnika és Mérnökgeológia Tanszék Kézdi Árpád Termében.

(1111 Budapest, Műegyetem rkp 3. mfszt. 21.)

Határozatképtelenség esetén, azonos helyszínen és változatlan napirenddel fél órával később megismételt Közgyűlést tartunk. A megismételt közgyűlés a megjelent tagok számától függetlenül határozatképes.

14 órai kezdettel egy szakmai előadásra kerül sor az Egyesület szervezésében

Dr. Wolf Ákos – Cölöpöket érő kinematikai hatások

Tervezett napirendi pontok:

1. Beszámoló az Egyesület 2018. évi működéséről
  2. 2019. évi tagdíj megállapítása
  3. 2019. évi tervezett események ismertetése
  4. Beszámoló az ISC6 konferencia szervezéséi munkáiról
  5. Szavazás alapszabály változtatásáról
  6. Elnökség megválasztása
  7. Egyebek

Budapest, 2019. január 04.

Tisztelettel,

Dr. Mahler András                                                  Dr. Koch Edina

Elnök/President                                              Alelnök/Vice-president

Huszák Tamás

Titkár/Secretary

1.    Beszámoló az Egyesület 2018. évi működéséről

Az Elnökség beszámol a Közgyűlésnek az Egyesület 2018 évi működéséről, különös tekintettel:

• Széchy Károly Emlékkonferencia
  • Geotechnikai Jövőjéért Pályázat
  • Éves költségvetés
  • Külföldi és hazai konferencia részvételek beszámolói

2.    2019. évi tagdíj megállapítása

Az Egyesület által 2016-ban megállapított három tagdíj kategóriának a továbbiakban történő megtartását fogja javasolni az Elnökség a Közgyűlésnek.

Az egyes tagdíj-kategóriákhoz tartozó összegekre a Költségvetés megvitatását követően tesz javaslatot az Elnökség.

3.    2019. évi tervezett események ismertetése

Az Elnökség beszámol a Közgyűlésnek az Egyesület életében tervezett fontosabb 2019 évi rendezvényekről:

• Széchy Károly Emlékkonferencia
  • ECSMGE 2019 Reykjavik

4.    Beszámoló az ISC’6 konferencia szervezéséi munkáiról

A 2020-ban megrendezésre kerül ISC’6 konferencia kapcsán 2018-ban jelentős előrelépések történtek, melyekről az Elnökség tájékoztatni kívánja a Közgyűlést.

5.    Szavazás alapszabály változtatásról

Az Elnökség javasolja a Közgyűlésnek, hogy az alapszabály III. fejezet 1.1.2. pontban foglaltak szerint az örökös szenior tagokra vonatkozó korhatárt a jelenlegi 75 évről 65 évre csökkenteni kívánja, hogy az jobban igazodjon az MMK tagjaira vonatkozó korhatárhoz.

6.    Elnökség megválasztása

Az Elnökség mandátuma 2019. június 23-án lejár, így a Közgyűlés alkalmával az új Elnökség megválasztására is sor kerül. Az Elnökség tagjainak személyére (elnök, alelnök, titkár) 2019. január 7-ig lehet jelölni az Egyesület bármely természetes személy rendes tagját. Jelölni az info@geotechnikaiegyesulet.hu e-mail címen lehet.

2019. január 7-én már nem lesz lehetőség újabb jelölésekre, a Közgyűlésen sem!

7.    Egyebek